HASTANEMİZE DİŞ PANAROMİK RÖNTGEN CİHAZI BAĞIŞINDA BULUNULDU
30 Ekim 2020

Hastanemizde eksikliği hissedilen diş panaromik röntgen cihazı BULUŞ ailesi tarafından hibe edildi.
Panoramik röntgen diş ve diş sağlığına yönelik yapılan detaylı bir röntgen çeşididir. Diş yapısındaki tüm sorunların görülmesini kolaylaştıran bir uygulamadır. Aynı zamanda diş etleri, çene yapısı gibi bölümlerdeki sorunlarında görülmesini sağlar. Yine bu durumlarda hastalığın teşhisi ve tedavisine yönelik olarak kullanılan yardımcı bir kaynak olarak kullanılır.
Bu röntgen çeşidi daha çok diş eti ve diş eti hastalıklarının ortaya çıkmasına yönelik olarak kullanılır. Uzmanlara bu şekilde detaylı bir görüş sağlamasıyla bilinir. Panoramik röntgenin tercih edilmesini sağlayan pek çok şey bulunur. Diş ve diş eti bölgesindeki kistlerin ve çürüklerin bu şekilde erken tanısı sağlanır.
Yine bu bölgede oluşan tümörler ancak bu şekilde erken zamanda görülecektir. Böylelikle bütün dişler bu röntgenler tarafından takip edilebilir
Hasan BULUŞ, Ali BULUŞ, Fırat BULUŞ ve merhum Mulazim BULUŞ tarafından hastanemize hibe edilen bu cihaz sayesinde bu konuda Malatya'ya yapılan sevklerimizin de önüne geçilmiş oldu.
Hastane yönetimi ve tüm Darendeliler adına kendilerine teşekkür ederiz.